تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

کشاورز ناتوان و کشاورزی ایران بی رمق و در حال احتضار در برابر واردات

  سالهای سال است که شاهد حکایت دوره ای پیاز و سیب زمینی هستیم . در سالهایی کمبود شدید و در سالهایی انباشت فراوان و نابود کردن هزاران تن پیاز و سیب زمینی را شاهد هستیم ؟؟؟؟!!!!!!!!!

  کشاورز در طی چند ماه زراعت  و در طی عملیات کاشت و داشت و برداشت محصول از تمامی وجودش ، نور چشمش و سلامتیش می گذرد و آغشته شدن بدنش به سمی ترین مواد شیمیای مانند علفکش ها و حشره کش ها و قارچ کشها را به جان می خرد و شش هایش لبریز از انواع مواد سمی می گردد و به دنبال آن بیماریهای عجیب و غریبی که گاه و بیگاه او را به دکتر و بیمارستان می کشاند. جالب است که بدانید میزان شیوع برخی از انواع سرطان در بخش کشاورزی ۵ برابر جامعه است. وزارت کشاورزی با آن همه دستگاه های عریض و طویل هنوز برای داستان سیب زمینی و پیاز راهکاری ندارد این همه دکتر و پژوهشگر و هیات علمی در این بخش هنوز که هنوز است از برنامه ریزی برای پیاز و سیب زمینی عاجز است . وزیر محترم کشاورزی که از لحاظ شخصیتی فردی بسیار شریف است و خود نیز استاد رشته افتصاد کشاورزی است در این خصوص اقدام جدی که نمود عینی داشته باشد تا کنون انجام نداده است. به نظر شما به بخشی کشاورزی که حتی از تنظیم بازار پیاز و سیب زمینی خودش عاجز و ناتوان باشد چه می توان گفت و چه نسبتی می توان به آن داد. وزیر محترم کشاورزی بارها فرموده اند هیچ نقشی در واردات محصولات کشاورزی ندارند و این امر تحت کنترل وزارت صنایع است آری درست خواندید وزارت صنایع؟؟؟؟؟!!!!

  فکر میکنید اگر به یک نفر در خارج کشور بگویند که کشوری وجود دارد که کنترل واردات و تنظیم بازار بخش کشاورزی تحت کنترل وزارت صنایع است آیا آن را تعبیر به جوک نمی کند؟؟؟؟  بخش کشاورزی ایران بقدری ناتوان است و در نهادهای تصمیم گیری بی قدرت که تنها وزارتخانه تخصصی است که دو بار وزرای آن از سایر بخش ها بوده اند (دکتر شیبانی= پزشک و مهندس حجتی= مهندس عمران) ؟؟؟؟ تصورش را بکنید آیا مثلا امکان دارد وزیر بهداشت، درمان و آموزش از سایر بخش ها باشد برای نمونه وزیر بهداشت فارغ التحصیل کشاورزی باشد!!! محال است که آنان زیر بار چنین موضوعی بروند، محال است... محال است. در بخش کشاورزی شرایط به گونه ای است که مثلا اگر یک دانش آموخته ادبیات یا مامایی هم  وزیر کشاورزی بشود آب از آب تکان نمی خورد.

  این روزها در میوه فروشی ها پرتقال مصری، سیر چینی، گلابی چینیی، انگور شیلیایی و .....را به وفور می بینیم  آن هم با کمترین عوارض گمرکی !!!!! و این در حالی است گاهی برای کشاورز ایرانی حتی صرف نمی کند که محصول خودش را برداشت کند و محصول در سر زمین می گندد و نابود می شود. آری حال چندین  ماه تلاش شبانه روزی به همین راحتی از بین می رود. کشاورز ایامی را به یاد می آورد که روزها و شبها چشم به آسمان داشت تا اندک بارانی ببارد چه اوقاتی که که از ترس شیوع بیماری و آفات شبها را با ترس سر به بالین می گذاشت و حالا نظاره گر نابودی تلاش و سرمایه اش می باشد. این در حالی است که بخش صنعت با توجه به نفوذی که بخش های تصمیم گیرنده دارد به شدت منافع خود را حفظ می کند برای نمونه به صنعت خودرو سازی توجه کنید که خودرو بی کیفیت داخلی را که بارها باعث مرگ هم وطنان عزیزمان شده است را به چندین برابر قیمت جهانی به مردم نگون بخت می فروشد و در عین عال با وضع عوارض گمرکی سنگین از واردات خودرو های با کیفیت جلوگیری می کنند تا مبادا خودروهای بی کیفیت شان بر روی دستشان نماند. ولی در بخش کشاورزی برعکس است یعنی محصولات خارجی را با کمترین عوارض گمرکی وارد می کنند تا کشاورز ایرانی ذلیل شود. داستان واردات بی رویه شکر که یادتان هست که باعث نابودی صنعت شکر کشور و زراعت چغندر قند در کشور شد./ حرف زیاد است اما کو گوش شنوا....

  در پایان به لینک زیر بروید  و برای نمونه داستان پیاز را در استان کرمان را بخوانید...سایر نقاط کشور پیش کش

  http://www.tabnak.ir/fa/news/246991/نگاه-شما-غروب-پياز-در-جنوب-كرمان


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : کشاورزی ,پیاز ,واردات ,کشاورز ,زمینی ,وزیر ,برای نمونه ,عوارض گمرکی ,کشاورز ایرانی ,کمترین عوارض ,کشاورزی ایران ,کمترین عوارض گمرکی ,کنترل وزار ,
  کشاورز ناتوان و کشاورزی ایران بی رمق و در حال احتضار در برابر واردات

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر